По-русски
In English

§ 3. Padomu valsts

Mūsdienās skaidrojošas informācijas saņemšanā nav nekā grūta. Ikviena īpašnieka rīcībā ir internets. Tā plašumos var atrast gandrīz visas grāmatas par suņu dresūru, audzēšanu, atlasīšanu un ārstēšanu... Eksistē arī milzīgs skaits dažādu asociāciju un forumu, kur tiešsaistes režīmā “suņu mīļotāji”, pieredzējuši un ne īpaši zinoši, sniedz konsultācijas par jebkādiem jautājumiem. Es neuzskatu visus interneta resursus par “pasaules ļaunumu”, bet gribu pabrīdināt iesācējus, ka akla sekošana padomiem ir bīstama.

Esiet modri. Ne vienmēr monitora otrā pusē sēž kompetenti cilvēki, ne vienmēr līdzeklis, kas palīdzēja kādam, ir panaceja.

Ja rodas jautājumi par jūsu mīluli, pirmkārt sazinieties ar audzētāju. Ja kādu iemeslu dēļ tas nav iespējams, griezieties sugas klubā, pie entuziastiem, kas palīdzēs iesācējiem.

Veselības jautājumus nerisina internetā. Ar to nodarbojas veterinārārsti. Atrunas par medicīnas dārdzību nav attaisnojums — slimot un ārstēties gan dzīvniekiem, gan cilvēkiem vienmēr ir dārgi un grūti.

Uzvedības problēmas risina dresēšanas laukumā, ar profesionālu dresētāju.

—  Klausi mani! Es, varu teikt, esmu dzimis ārsts. Mana laba drauga brālēna mammas paziņa strādāja slimnīcā.